تفاوت سری دستگاه های DVR داهوا

مقایسه XVR-DVR

تفاوت سری دستگاه های DVR داهوا

دستگاه های DVR داهوا به ۴ دسته تقسیم می شوند:

سری ۴۰۰۰ – سری ۵۰۰۰ – سری ۷۰۰۰ – سری ۸۰۰۰

قابل توجه هست که در همه این سری ها، دستگاه های ۴کانال، ۸کانال و ۱۶کانال تولید شده اند. اخیرا تمامی دستگاه های جدید داهوا از HCVR به XVR تغییر نام پیدا کرده اند، دستگاه های HCVR فقط برای دوربین های IP , HDCVI, Analog ورودی داشتند در صورتی که از سال ۲۰۱۷ که تولید دستگاه های XVR آغاز شده است در این سری از دوربین های IP , HDCVI, Analog از AHD  و TVI پشتیبانی می شود. فقط در بعضی از سری های XVR باید مواظب باشید مدلهایی خاصی از این سری، قابلیت پشتیبانی از دوربین های میکروفن دار را ندارند. در ادامه برای بررسی تفاوت سری دستگاه های DVR داهوا همراه فر نگاه امن باشید.

سری ۴۰۰۰

دستگاه های DVR سری ۴۰۰۰ داهوا دستگاه های سری Lite محسوب می شوند، دارای نمایش ۱۰۸۰ هستند ولی ضبط آنها ۷۲۰P می باشد که در بازار اصطلاحا به آن ۱۰۸۰N می گویند. از لحاظ قابلیت ها همگی دارای خروجی HDMI  و VGA  هستند، P2P و دوربین های IP حداکثر تا ۲ مگاپیکسل را ساپورت می کنند. هارد آنها تا ۶ ترابایت ظرفیت دارد و بسته به نوع دستگاه تا ۱۲ هارد و حتی تعداد بیشتری را پشتیبانی می کنند.

سری ۵۰۰۰

دستگاه های DVR داهوا سری ۵۰۰۰ داهوا از فشرده سازی +H264 یا H265 پشتیبانی و ۱۰۸۰P را ضبط می کنند، اما Lite 1080 یعنی ۲ مگاپیکسل را با ۱۵ فریم ضبط می کنند، به عبارت دیگر با کیفیت ۱۰۸۰P ضبط می کنند ولی تعداد فریم آنها از ۲۵ کمتر می باشد.

سری ۷۰۰۰

دستگاه های DVR داهوا سری ۷۰۰۰ داهوا که به سری Pro معروفند می توانند ۱۰۸۰P REAL را ضبط کنند، یعنی تمامی دوربین ها ۴/۸/۱۶ کانال را با ۲۵ فریم ضبط و پخش می کنند.

سری ۸۰۰۰

دستگاه های DVR داهوا سری ۸۰۰۰ داهوا یا ULTRA SERIES قابلیت های زیادی دارند اول اینکه CPU  آنها INTEL است و قوی تر از CPU های سری های PRO و LITE می باشد. قابلیت ضبط +H264 دوال استریم را دارند که قابلیت فشرده سازی بیشتری دارند. از دیگر قابلیت های این سری می توان به شمارش مردم، شناسایی چهره، پیگیری هوشمندانه و TRIP WIRE اشاره کرد، این قابلیت ها در بانک ها کاربرد دارد و از گذشته برندهای مانند اکسیس و پاناسونیک از این قابلیت ها بر روی دوربین های خود استفاده می کردند. در حال حاضر مکان هایی که احتیاج به امنیت بالایی دارند می توانند دوربین های آنالوگ HDCVI را با دستگاه های سری ۸۰۰۰ استفاده کنند .

قابلیت خیلی ویژه ای که در سری ۸۰۰۰ وجود دارد پشتیبانی تا تعداد ۶۴ دوربین تحت شبکه از ۲ مگاپیکسل تا ۱۲ مگاپیکسل می باشد، یعنی جمعا پهنای باند ۲۵۶ مگابیتی در ثانیه، که بالاترین پهنای باند برای یک دستگاه ضبط کننده ویدیویی XVR می باشد.

 

مقایسه دستگاه های DVR داهوا

سایر مزایا سری ۸۰۰۰

مثلا دستگاه XVR داهوا مدل ۸۸۱۶ قابلیت پشتیبانی ۸ هارد تا ظرفیت ۶۴ ترابایت را دارد. شما می توانید ۱۶ عدد دوربین HDCVI دو مگاپیکسلی را به این دستگاه وصل کنید و با ۲۵ فریم بر ثانیه هم ضبط نمایید. علاوه بر آن ۶۴ عدد دوربین IP را هم ساپورت می کند، این سری CPU های قوی ای دارند، که می توانند به شمارش مردم بپردازند. شما می توانید یک سالن آمفی تئاتر یا یک فرودگاه را با این دستگاه پوشش کامل دهید. قاعدتا XVR های سری ۸۰۰۰ برای ارتقا سیستم های حفاظتی امنیتی، پروژه های کلان بسیار مفید و موثر خواهند بود.

قابلیت خوب دیگری که در سری ۸۰۰۰ وجود دارد پشتیبانی از تکنولوژی NAS می باشد، همکارانی که با شبکه آشنایی دارند تکنولوژی NAS را به خوبی می شناسند، در این فناوری علاوه بر ۸ هارد ۸ ترابایتی که داخل این دستگاه ها جا می شود، می توان تعداد بیشتری هارد از بیرون را از طریق eSATA به این دستگاه ها متصل کرد.

نکته قابل توجه دیگر سری ۸۰۰۰ داشتن ۲ یا ۳ خروجی HDMI است که می تواند بسیار کارایی داشته باشد ضمنا یکی از این خروجی ها کیفیت ۴K دارد.

جمع بندی

دستگاه های DVR داهوا به مانند دوربین هایش ۳ سری LITE/ PRO/ULTRA دارند، سری LITE سری ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ هستند، مصارف عمومی دارند، مانند شرکتها، فروشگاه ها و جاهایی که ضبط و پخش و انتقال تصویر مد نظرشان است مورد استفاده قرار می گیرد.

سری ۷۰۰۰ یا همان سری PRO دستگاه های پیشرفته تری نسبت به سری های ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ هستند و مورد مصرفشان بیشتر آپارتمان ها، شرکت ها و فروشگاه های بزرگ می باشد این سری علاوه بر کیفیت ضبط بالاتر می توانند از هاردهای بیشتری برای ضبط و نگهداری فیلم ها پشتیبانی کند.

در نهایت سری ۸۰۰۰ یا همان ULTRA که علاوه بر پشتیبانی از هاردها و دوربین های بیشتر و فول فریم بودن، ضبط با کیفیت بالاتر و قابلیت هایی نرم افزاری گسترده تر مثل شمارش مردم، شناسایی چهره و … و سخت افزاری مانند NAS را دارند و مصارف صنعتی مانند کارخانه ها، سالن های بسیار بزرگ و مجتمع های مسکونی ادارای بزرگ و حتی مکان های نظامی و فرودگاه ها را دارند.

نظر خود را بنویسید