مقایسه دوربین های تحت شبکه داهوا و هایک ویژن

مقایسه دوربین های داهوا و هایک ویژن

مقایسه دوربین های تحت شبکه داهوا و هایک ویژن

ورود دوربین های 4MP یک پدیده ی مهم در صنعت نظارت تصویر است که پیش بینی میشود در آینده ای نه چندان دور جایگزین دوربین های 1080p شود.این دوربین ها توسط سنسورهای جدید از OmniVision ارائه شده اند که تقریبا دوبرابر تعداد پیکسل های رزولوشن 1080p در نرخ 16:9 است.این سنسورها شامل WDRواقعی نیز هستند.

همانند گذشته دو شرکت داهوا و هایک ویژن که اغلب در تولید تکنولوژی های جدید پر تکاپو هستند ، دوربین هایی با وجود ویژگی هایی همچون، 4MP، WDR واقعی، لنز با فاصله کانونی ثابت ، متغیر و حتی موتوردار را با قیمت های بسیار جالب توجه  ارائه کرده اند.

در این مقاله به مقایسه دو دوربین IPC-HFW4421S  از داهوا و DS-2CD2042WD-I  از هایک ویژن میپردازیم.

 

حدس اولیه :

انتظار می رود با عملکرد بهتر WDR و نیز بهبود جزئیات تصویر در زاویه دید Wide با اندک هزینه بالاتر در مقابل1080p ، دوربین های 4MP جایگزین مناسبی برای دوربین های 1080p باشند. در ادامه به بررسی میزان صحت این حدس میپردازیم.

نتایج کلی تست:

دوربین های 4MP در زاویه دید Wide جزئیات تصویر بهتری (در حد قابل قبول) بر روی Test Chart فراهم میکنند.

عملکرد دوربین های 4MP داهوا در نور کم نسبت به مدل 1080p بهبود پیدا کرده است اما دوربین 4MP هایک ویژن نور IR را به درستی کنترل نمیکند و در نتیجه تصویر بیش از اندازه روشن است.

عملکرد WDR دوربین های 4MP با تنظیمات پیش فرض مشابه یکدیگر هستند. با افزایش سطح تنظیم شدهWDR دوربین هایک ویژن عملکرد بهتری دارد.

در محیط های پرنور ، میزان پهنای باند مورد نیاز دوربین 4MP داهوا در مقایسه با مدل 1080p ، همان شرکت تقریبا 50 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که دوربین 4MP هایک ویژن در مقایسه با دوربین1080p همان شرکت تنها 25 درصد پهنای باند بیشتری اشغال میکند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها