گیت فروشگاهی چیست؟

گیت

گیت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی گیتی است که در خروجی فروشگاه یا مکان های تجاری دیگر قرار گرفته می شود. این کار از خروج کالا بدون آلارم جلوگیری می کند. شاید شما از این قبیل گیت فروشگاهی در فروشگاه ها دیده باشید.

انواع گیت فروشگاهی

این نوع گیت های فروشگاهی در سه دسته گیت های AM و EM و RF قرار می گیرند. این نوع گیت های فروشگاهی مناسب برای مشاغلی مانند فروشگاه پوشاک، لوازم آرایشی، هایپرمارکت ها، لوازم التحریر، لوازم موبایل و سایر شغل ها می باشند.

گیت های فروشگاهی دو آنتن و تک آنتن

در دو شکل تک آنتن و جفت انتن میباشند. شاید بدانید سیستم های دو آنتن از دو صفحه تشکیل شده است و کار آن به این صورت است که برد فرستنده و برد گیرنده کاملا مستقل هستند و جداگانه کار میکنند. اما در گیت تک آنتن برد فرستنده و برد گیرنده از هم جدا هستند و هر دو جداگانه کار میکنند. به صورتی که برد فرستنده و برد گیرنده هردو یک صفحه می باشند. معنای دقیق تر این است که فقط یک برد وجود دارد که کار هر دوی فرستنده و گیرنده را انجام می دهد.عملکرد در دو آنتن به این صورت است که تگ محصول بین دو صفحه قرار می گیرد. به بیان دیگر بر روی فرستنده تاثیر میگذارد و به فرستنده یک سری موج هایی ارسال می شود و دزدگیر تگ ارسال شده را تشخیص می دهد .مسلما عملکرد تگ دو آنتن بسیار بهتر می باشد.

عملکرد گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهی RF تک آنتن را برای چنین مواردی باید استفاده کرد مواردی مثل وقتی فضای ورودی فروشگاه کوچک است و فضای کافی برای نصب جفت انتن نیست اما برای درب های فروشگاهی دو لنگه باید از جفت انتن ها استفاده کرد و این نوع دزدگیرها علاوه بر هزینه کمتر نیز نسبت به دزدگیرهای دیگر  مزیت های بسیار دیگری هم دارد.

عملکرد گیت فروشگاهیEM

در این سیستم ها از یک نوار فلزی با نیروی الکترو مغناطیس ساخته شده است. در این نوع گیت فروشگاهی لیبل به کالای فروشگاه چسبیده می شود. عملکرد آن بسیار ساده می باشد. به این صورت که با اشباع کردن نوار فلزی با الکترومغناطیس کالای لیبل دار وقتی بین این آنتن ها قرار میگیرد نوار فلزی اشباع خواهد شد و سیگنال ها به فرستنده ارسال خواهد شد. نحوه کار این نوار فلزی به گونه ای است که با استفاده از میدانهای مغناطیسی زیاد توسط اسکنرها از کار می افتد و قابلیت فعال شدن مجدد هم دارد .

عملکرد گیت فروشگاهیAM

گیت فروشگاهی AM از امواج صوتی بهره میبرند و عملکرد این سیستم عالی است همچنین دارای سرعت بالایی میباشد اما یکی از مشکلات آن که باعث میشود کمتر استفاده شود قیمت بالای آن میباشد این نوع دزدگیر فروشگاهی AMبصورت تک انتن می باشد و اگر درب فروشگاه بزرگ باشد نیاز اساسی به این گیت بعلاوه یک انتن کمکی دارد. عملکرد این گیت به این طریق است که برد فرستنده فرکانس مدتی را با یک پالس به تگ یا لیبل های حاضر در محدوده ارسال خواهد کرد و بعد از آن تگ ها پاسخ فرستنده را خواهند داد یکی دیگر از مزایای AM عکس العمل قوی در مقابل فلزات است.

نتیجه عملکرد کلیه گیتهای فروشگاهی

همانگونه که گفتیم عملکرد گیتها یا دزدگیرهای فروشگاهی چندان پیچیده نیست. طریقه کارکرد آنان به این روش است که با الصاق تگ ضد سرقت مربوط به نوع گیت یا لیبل های مخصوص به اجناس از آنها محافظت می شود. چنانچه وجه کالا در قسمت صندوق پرداخت نگردد و تگ ضد سرقت یا لیبل ضد سرقت از آن توسط دستگاه جدا کننده تگ یا خنثی کننده لیبل جدا نشود، کالا به هنگام عبور از گیت خروجی ضد سرقت بوق می زند و فروشنده از قصد سرقت مطلع می گردد.
شما می توانید برای سفارش هر یک از گیت فروشگاهی RF وEM روی لینک زیر کلیک کنید. یا با شماره مندرج در بالای صفحه تماس حاصل فرمائید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها